Kategorie: Úvod

Google začal aktivovat Instant i v českém vyhledávači

Google začal aktivovat Instant i v českém vyhledávačiGoogle začal aktivovat Instant i v českém vyhledávači


Google Instant Search by se měl v příštích hodinách dostat ke všem českým uživatelům. Posledních pár týdnů jste ho mohli zkoušet především v anglické verzi vyhledávače, ta ale postrádala český lokalizovaný našeptávač. To se nyní mění.

 

Google Instant v češtině se bude postupně aktivovat všem tuzemským surfařům v následujících hodinách a dnech, přičemž nejrychleji by se k novince měli dostat permanentně přihlášení uživatelé.

Instant funguje na principu průběžného vyhledávání, výsledky se tedy zobrazují už v okamžiku, kdy píšete dotaz. Kýženou informaci se tím pádem můžete teoreticky dozvědět dříve, než celý text dopíšete. Jakmile začnete psát libovolný výraz, našeptávač bude odhadovat možné varianty a zobrazí je v roletovém menu. V něm můžete listovat pomocí šipek na klávesnici.

Video

Nová technologie přináší hned několik výhod, ale hlavně zrychluje přístup k hledaným informacím. Věříme, že dynamické vyhledávání bude pro české uživatele velkým přínosem.

Nový vyhledávač Google vyvíjel několik let a slibuje, že se může celý proces vyhledávání zrychlit z původních 14 na 3,5 sekundy. Instant ale bude pochopitelně vyžadovat i trošku jiný přístup k vyhledávání. Pokud totiž rychle napíšete frázi a klepnete na ENTER, jeho výhody neoceníte. Instant také více zatěžuje linku, na extrémně pomalém připojení k internetu tedy může působit neplechu. I proto jej můžete trvale vypnout.

Zdroj

Štítky

Sdílet

Komentáře rss


icon , Opera Neznámý prohlížeč odpovědět
Arxeiss
Ovšem Google toto nepodporuje v Opeře 7 Není to sice nejrozšířenější prohlížeč, ale je v momentální době nejlépe hodnocený, a myslím že minimálně pro TOP5 (FF, Opera, Safari, Chrome, IE) by to fungovat mohlo, navíc v Opeře nebude problém s kompatibilitou jak u IE, takže nevidím problém proč by to nemohlo fungovat.
icon odpověděl(a) Neznámý prohlížeč
Tesy
jo s tím máš pravdu, že to mohlo být i pro Operu, ale když si dáš na stránce http://www.google.cz upravit místní nastavení a nastavíš Identifikovat se jako Firefox, tak poběží Instant (i při prohlížení obrázků bude lepší ta galerie)
icon odpověděl(a) Neznámý prohlížeč
Arxeiss
Aha, jsem si nevšiml, že se to dá nastavit pro jednotlivé stránky 5 Drsně :ú už mi to fungujeee 3