Google začal aktivovat Instant i v českém vyhledávači

Kategorie: Úvod
Google začal aktivovat Instant i v českém vyhledávači

Google začal aktivovat Instant i v českém vyhledávači

Google Instant Search by se měl v příštích hodinách dostat ke všem českým uživatelům. Posledních pár týdnů jste ho mohli zkoušet především v anglické verzi vyhledávače, ta ale postrádala český lokalizovaný našeptávač. To se nyní mění.

 

Google Instant v češtině se bude postupně aktivovat všem tuzemským surfařům v následujících hodinách a dnech, přičemž nejrychleji by se k novince měli dostat permanentně přihlášení uživatelé.

Instant funguje na principu průběžného vyhledávání, výsledky se tedy zobrazují už v okamžiku, kdy píšete dotaz. Kýženou informaci se tím pádem můžete teoreticky dozvědět dříve, než celý text dopíšete. Jakmile začnete psát libovolný výraz, našeptávač bude odhadovat možné varianty a zobrazí je v roletovém menu. V něm můžete listovat pomocí šipek na klávesnici.

Video

Nová technologie přináší hned několik výhod, ale hlavně zrychluje přístup k hledaným informacím. Věříme, že dynamické vyhledávání bude pro české uživatele velkým přínosem.

Nový vyhledávač Google vyvíjel několik let a slibuje, že se může celý proces vyhledávání zrychlit z původních 14 na 3,5 sekundy. Instant ale bude pochopitelně vyžadovat i trošku jiný přístup k vyhledávání. Pokud totiž rychle napíšete frázi a klepnete na ENTER, jeho výhody neoceníte. Instant také více zatěžuje linku, na extrémně pomalém připojení k internetu tedy může působit neplechu. I proto jej můžete trvale vypnout.

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Arxeiss
Ovšem Google toto nepodporuje v Opeře 😞 Není to sice nejrozšířenější prohlížeč, ale je v momentální době nejlépe hodnocený, a myslím že minimálně pro TOP5 (FF, Opera, Safari, Chrome, IE) by to fungovat mohlo, navíc v Opeře nebude problém s kompatibilitou jak u IE, takže nevidím problém proč by to nemohlo fungovat.
Tesy
jo s tím máš pravdu, že to mohlo být i pro Operu, ale když si dáš na stránce http://www.google.cz upravit místní nastavení a nastavíš Identifikovat se jako Firefox, tak poběží Instant (i při prohlížení obrázků bude lepší ta galerie)
Arxeiss
Aha, jsem si nevšiml, že se to dá nastavit pro jednotlivé stránky :D Drsně :ú už mi to fungujeee 😄