GMusic desktopový přehrávač

Kategorie: Úvod
GMusic desktopový přehrávač

Opravdu povedený desktopový přehrávač pro Google Music.

Mini přehrávač - Google Music Desktop Player

Brouzdáním po internetu jsem našel poměrně povedený přehrávač Google Music Desktop Player. Jedná se o desktopový přehrávač, který přehrává hudbu z cloud úložiště Google Music. Jde o defakto webový prohlížeč, který načte stránky Google Music a umožňuje s nimi pracovat jako s hudební knihovnou. Samozřejmě nechybí ani mini přehrávač, který nikde nezavazí a má nejdůležitější tlačítka (vzad, vpřed, play/pauza) a taky se tlačítka zobrazují v liště start. Jako další přehrávače umí i tento pracovat s multimediálními tlačítky na klávesnici a zobrazovat informaci o nově přehrávané písničce. V nastavení je možno vybrat uživatelské CSS (vzhled, obsahuje 3 základní) popřípadě si vytvořit i vlastní. Dále přehrávač umožňuje scrobblovat i na LastFM.

Úvodní obrazovka - Google Music Desktop Player

První spuštění

Po prvním spuštění se zobrazí klasické přihlašování od Googlu, kde zadáte své přihlašovací údaje. Po úspěšném přihlášení se dostanete na hlavní stránku Google Music, kde máte zobrazené alba. Tam se pohybujete obdobně jako v klasické webové verzi. Zvolíte písničku a začne se přehrávat.

První spuštění - Google Music Desktop Player

Nastavení

V nastavení přehrávače se nemusí skoro nic nastavovat - výchozí nastavení postačuje. Doporučím vám však v nastavení zaškrtnout volbu Free RAM after each song, která povolí uvolňování paměti po přehrání každé písničky, jelikož aplikace používá přehrávač Flash, který automaticky paměť neuvolňuje. Tímto krokem se nestane, že by vám přehrávač začne zabírat například 500 MB v paměti RAM (vhodné především pro počítače s méně operační pamětí).

Nastavení - Google Music Desktop Player

Stáhnout přehrávač můžete na stránkách výrobce apps.codigobit.info.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.