Foursquare ukončil podporu pro Symbian

Kategorie: Úvod
Foursquare ukončil podporu pro Symbian

Foursquare ukončil podporu jejich aplikace na telefonech se Symbianem S60 5th

Několik měsíců jsem používal oficiální aplikace Foursquare na svém telefonu Nokia 5800 XM, ale zhruba v polovině prosince mi aplikace přestala fungovat. Když jsem byl přihlášený tak aplikace vyhodila chybu Authentication error a když jsem se odhlásil tak se mi už nepovedlo zpátky přihlásit, jen vyskočila chyba SSL Handshake Error a konec. Toto chování jsem zprvu přikládal telefonu s tím, že už dlouho nebyl přeinstalovaný tak je v něm binec a něco s něčím nefunguje, přes Vánoční svátky jsem našel dostatek času a telefon jsem přeinstaloval, ale chyby jsem se nezbavil.

Zkoušel jsem tedy napsat na Foursquare podporu na Twitteru. Foursuqare podpora mi neodepsala (přitom ostatním odepisovali normálně). Tak jsem zkusil pročíst komentáře na OVI Storu, kde jsem našel několik naštvaných komentářů popisujících stejný problém - SSL Handshake Error. Nevěnoval jsem tomu nijak pozornost, protože jsem si říkal, že tak velká firma určitě o chybě ví a pracuje na opravě. Po měsíci stejné chyby jsem opět zkusil napsat Fousquare podpoře na Twitteru s tím, že teďkom by se mohli ozvat - opět to dopadlo stejně. Tak jsem nevydržel a napsal rovnou e-mail na který jsem už dostal odpověď, ale nijak dobrou - zařízení již dále nepodporují.

Not all devices are compatible with Foursquare. The latest SSL error message is typically indicative of this.

Nyní, když se podívám do OVI Storu tak tam najdu jen červený nápis Tato položka není pro váš telefon Nokia 5800 XpressMusic bohužel k dispozici. Další skvělý obsah můžete procházet v následující části „Podobné“. takže aplikace nejde už ani stáhnout oficiální cestou.

V aplikaci jsem zkusil místo přihlášení použít vytvoření nového účtu - a ejhle, nový účet se vytvořil, přihlásilo mě to na něho a dokonce se na něm můžu i čekovat, ale pokud se z něho odhlásím tak se už nikdy nepovede přihlášení. Je mi jasné, že ve Foursquare nehodlají podporovat několik let starý telefon, který už má jen pár lidí a navíc běží na něm upadávající operační systém od stejně upadávající firmy, ale proč tedy vše funguje s nově vytvořeným účtem?

Jako alternativu jsem podle webu gosquare.cz vyzkoušel aplikaci Socially, která funguje jako takový "správce" všech sociálních sítí. Aplikace mi nevyhovuje, protože pořád běží na pozadí a ještě k tomu ne úplně dobře funguje. Jako nouzovka to použitelné určitě bude, ale na dlouhodobější používání to určitě není pohodlné. Nezbývá tedy nic jiného než upgrade na jiný hardware a s tím i na jiný operační systém - Android.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.