Chyť je všechny!

Kategorie: Úvod
Chyť je všechny!

Facebooková "akce" Chyť je všechny aneb není přítel jako přítel.

V tomto článku bude vystupovat slovo "přítel" (v uvozovkách) - jedná se o facebookového přítele.

Jak je známo tak lidé jsou společenští. Každý má nějaké přátelé (většinou pár) a pak "přátelé" (těch bývá více).

Díky rozmachu Facebooku a taky díky tomu, že na profilu většiny "přátel" vidíte kolik i oni mají "přátel". Někdy narazím na člověka, který má svůj seznam "přátel" zaplněný i klidně pěti sty "přátel". Tak uvažuji co s němi dělá a kde k nim chodí.

Nenašel jsem rozumnější vysvětlení, než že asi v mládí sledoval pokémony, kde bylo vyřčeno heslo "Chyť je všechny!" a začal se tím řídit. Přidává si tak "přátelé", které potkal v obchodě, které jednou viděl na nějaké akci (ale díky stavu neví na jaké akci to vlastně bylo) apd. Tak jsem si řekl, že třeba ten člověk je trochu více společenský, ale kdyby každému ze svých "přátel" denně věnoval minutu (což je nějakých 8h času) taky by asi nedělal nic jiného než se "bavil". Jenže o předchozí větě pochybuji, věřím, že většina (včetně mě) má jistý okruh přátel, se kterýma je v kontaktu a zbytek je asi jen do počtu. Nebo snad pro ukázání všem jak jsem oblíbený?

Při psaní tohoto článku se vyskytla přímo modelová situace. Na Facebooku mi poslala žádost o přátelství nějaká osoba (jméno ani avatar mi nic neříkali) tak jsem tuto žádost ignoroval. O pár minut později jsem si všiml, že u té osoby mám jednoho společného přítele. Jak čas plynul tak se zvedal i počet společných přátel. Tak jsem si říkal, že tu osobu asi znají a neváhal jsem je tak kontaktovat a zeptat se o koho jde. Ode všech čtyř společných přátel mi přišla obdobná odpověď - "já nevím, neznám ji, ale přidala si mě".

Na jednu stranu se sice o nás říká, že nejsme zrovna přátelští k těm, které neznáme (jako například Američané), ale je opravdu vhodné si přidávat na Facebook (kde ve velké části případů jsou "důvěrné" informace nebo tam píšeme věci, které bychom před jinými neřekli) lidi, které ani neznáme? "Chytat" virtuální přátelé, abych jich měl více jak Toník a ukázal tak světu, že jsem oblíbený? Spočítejte si, s kolika z nich jste si vyměnili pár zpráv, kolik jich pozdravíte tam venku na ulici. Opravdu jich musíte mít stovky??

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.