Blink!: rozpoznám tvůj obličej

Kategorie: Úvod
Blink!: rozpoznám tvůj obličej

Ochranu uživatelského účtu v počítači zajišťuje ve většině případů heslo. U některých typů notebooků lze k přístupu využít i čtečku otisků prstů. S programem Blind!, však psaní hesla odpadá a místo tohoto kroku, Vás počítač bude muset rozpoznat.

Opět se posunula hranice blíže k fantazy filmům a možné budoucnosti. Software, který vyvinula firma Luxand, totiž představuje novou metodu přihlašovaní ke svému účtu ve Windows. Jedinou podmínkou, aby Vám program fungoval, je přítomnost webkamery. Ta je však již dnes běžnou součástí každého PC nebo notebooku i díky komunikačnímu programu Skype.

Blink! při přihlašovací obrazovce automaticky oskenuje Váš obličej a v případě, že Vás rozezná jako uživatele, tak Vás automaticky přihlásí. Pracuje ve dne i v noci a dokonce si poradí i s případy, kdy dojde k drobné úpravě vašeho obličeje (narostou Vám vousy, uděláte si make-up či si nasadíte sluneční brýle).

Blink! je již nyní ke stažení na stránkách výrobce a to zcela zdarma. Je určený pro operační systémy Windows Vista a Windows 7. V případě selhání lze využít i klasický způsob psaného kódu.

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
nejede mi to na win 7
Tesy
zkoušel jsem to na Windows 7 Professional x86 a šlo to vpohodě 🙂
Nazdar imfe, mam na tebe vsetecny dotaz. Proc jsi zruisl stranky hkstars? Uz nejakou dobu se nemuzu pripojit na hkstars.idisk.cz.Chapu, ze tuto kapitolu uz jsi uzavrel a stranky neaktualizujes, ale i tak zustavaji obrovskou studnici vedomosti o asijske kinematografii pro nas mene zasvecene. Vzdy, kdyz jsem nekde narazil na nejaky asijsky filmecek, tak jsem si o nem sel precist nejprve na hkstars, abych byl v obraze o cem to je a zda stoji za to se na to koukat.Predem diky za odpoved.
odpovědět
zkoušel si to Tesáku ? 😕
Tesy
zkoušel jsem to asi týden, víceméně nebyl žádný problém
odpovědět
Arxeiss
Zajímavé, ale do když dáš před webku fotku 😁 já myslím že to projde a přihlásí tě to ;)