Android RoadShow

Kategorie: Úvod
Android RoadShow

V sobotu byla v Ostravě Android RoadShow.

V sobotu 28. září probíhala v Ostravě již druhým rokem akce s názvem Android Roadshow. Pořadatelem této akce byl redakční tým webu Svět Androida. Do programu (ten naleznete níže) byly zařazeny 4 přednášky z toho na dvě jsem se opravdu těšil. Mezi jednotlivými přednáškami byly 30ti minutové pauzy (obědová byla pak delší). Pauzy nebyly jen od toho abychom se odreagovali, ale především k tomu, abychom si osahali novinky běžící na Androidu (tedy především telefony partnera této akce - Samsungu). Krom telefonů Samsung byly k vidění i telefony čínských výrobců, tablety Prestigio a hi-tech hračky - AR Drone a kuličky Sphero.

Android roadshow - program

Akreditace na akci probíhala pomocí QR kódu, který přišel v e-mailu při registraci. Toto bylo pohodlné, bezstarostné a docela i rychlé. Všechny vystavené kousky byly k prohlédnutí po celou dobu akce (tedy i přes přednášky, kdy u nich bylo pochopitelně nejméně lidí).

Těšil jsem se především na přednášky Displeje smartphonu - proč a v čem se liší, jaké jsou jejich výhody?Rudý Android - jak a proč nakupovat telefony z Číny. Obě přednášky byly však až v odpoledním programu tak jsem se k nim musel dostat přes přednášky ostatní.

Po úvodním slově Petra Mišáka, který celou akci představil nasledovala přednáška od firmy Samsung. Čekal jsem přednášku plnou PR keců, opak byl pravdou a docela příjemně překvapila. Obsahem této přednášky bylo především představení telefonu Samsung Galaxy Note 3 (který byl nedávno uveden na český trh) a hodinek Galaxy Gear. Po přednášce následovala pauza a přednáška od firmy nVidia, kterou jsem vynechal. Druhou přednáškou byla ta, na kterou jsem se tak těšil - displej smartphonu. Tato přednáška byla pro mě zklamáním. Téma to bylo pěkné, přednesení ne už tak docela a moc tomu nepomohlo časové omezení na 30 minut. Dále následovala přednáška o rudém Androidu aneb telefonech z Číny. Přednášku hodnotím osobně nejlépe ze všech, které jsem na roadshow absolvoval. Jiří Opletal během 30ti minut seznámil publikum s telefony z Číny, které nabízejí slušný poměr cena/výkon a dal několik rad jak je (bezpečně) nakupovat.

Na akci bych upravil délku přednášek - přišly mi strašně krátké, protože témata na nich probírané by si určitě zasloužily více času. Na druhou stranu přestávky mi přišly naopak příliš dlouhé, bohatě by stačilo 10 minut, protože možnost projít si vystavenou techniku bylo dost (ať už před/po přednáškách tak i v průběhu).

Fotografie se při kliknutí zvětší a jejich autorem je kamarád Kuty.

Hodinky Galaxy GearKulička SpheroAR Drone

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.