Aktualizace Amber pro Lumie

Kategorie: Úvod
Aktualizace Amber pro Lumie

Aktualizace GDR2 Amber v České republice je ke stažení již i na nejnižší řady Lumií přes OTA.

Microsoft slíbil, že aktualizace pro Windows Phone s označením GDR2 a jménem Amber přijde nejpozději do konce září. Toto se jim povedlo a aktualizace pro nejnižší řadu Lumie (520) je již cca týden v České republice ke stažení přes OTA (Over The Air).

aktualizace Amber

Vylepšení

Tato aktualizace přináší z cca poloviny nové funkce a z druhé poloviny vylepšení stávajících funkcí. Vylepšením prošly aplikace především Xbox Music (opravení chyb a vylepšení výkonu)Internet Explorer (vylepšení podpory HTML5). Dále byla vylepšena aplikace Fotoaparát (vylepšen autofocus a taky snímky za špatného osvětlení). Dále je možnost změnit výchozí aplikaci pro fotoaparát (nastavení - aplikace - fotky+fotoaparát). Vylepšením prošly i mapy respektive mapové podklady - nyní se nestahuje celý mapový balíček, ale jen změněné části mapy.

Nové funkce

Novou funkcí je FM rádio (kromě Lumie 620, 810, 928), to však zatím vypadá velmi chudě a osobně doufám že projde vylepšením. V nastavení - zobrazení přibyla možnost vybrat Barevný profil - tedy upravit si podání odstínu a sytosti barev displaye. Telefon nyní také umí již v základu blokovat nechtěné příchozí hovory a SMS (nastavení - filtr hovorů+SMS). V případě vyzvánění při příchozím hovoru, který chceme odmítnout stačí telefon otočit displayem dolů (nastavení - zvuk). Do seznamu aplikací přibyla jedna nová - Data Sense. Tato aplikace zobrazuje statistiky přenesených dat telefonem (přes Wi-fi i přes mobilní síť). Další novou funkcí je Kontrola úložiště (v nastavení) díky, které můžete zobrazit statistiky uložených dat v telefonu a odstranit případné dočasné (nepotřebné) soubory.

Dalšími novinkami jsou Glance screen což je zobrazení notifikací a hodin na vypnuté obrazovce (kromě Lumie 520) a dvojí poklepání na vypnuté obrazovce, které probudí telefon.

 

Při aktualizaci mi několikrát vyskočila chyba 8018830f Aktualizace byla stažena, ale nepodařilo se ji otevřít. Řešením této chyby je restart telefonu (vypnutí a následné zapnutí) a nebo změna jazyka (například na Angličtinu), nainstalování aktualizace a následné přepnutí jazyku zpět.

Aktualizace GDR3 Bittersweet Shimmer

Tato aktualizace by měla být dostupná před Vánoci. Aktualizace se bude zaměřovat na podporu nového, výkonějšího hardwaru a fullHD displayů. Měla by přinést možnost uživatelského nastavení zvuků (pro SMS, e-mail, ...), vylepšení multitaskingu (možnost uzavřít spuštěnou aplikaci při přepínání mezi aplikacemi), blokování otáčení obrazovky (do landscape módu) a určitě spoustu dalších vylepšení.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.