Airbrush Asusu EEE 1005HA

Kategorie: Úvod
Airbrush Asusu EEE 1005HA

Přinášíme Vám nový článek, tentokrát autor není Tesy, jako obvykle, dnes jsem se psaní ujal já, Arxeiss. Jelikož jsem v nedávné době lehce upravil svůj netbook Asus EEE 1005HA, kdy se při úpravě stalo nevyhnutelné, netbook celý rozebrat, rozhodl jsem se toto rozebírání zdokumentovat, a přinést vám informace, jak rozebrat výše zmíněný netbook do "morku kostí", "do posledního šroubku" nebo jakkoli si to nazvete.

Hned předem bych chtěl upozornit, že mě to napadlo příliš pozdě, proto je tento článek spíše jak netbook složit. Pokud ho potřebujete rozebrat, čtěte článek pozpátku, a taky nenesu žádnou odpovědnost za Vaše případné potíže způsobené tímto článkem.

Úprava spočívala v mém nápadu, udělat svůj netbook krásnější, nelíbí se mi ovšem nálepky na notebooky, protože málo který notebook, má víko úplně rovné, tudíž nálepka je poté nucena kopírovat tvar, což způsobuje její odlepování, nehledě na to, že nalepit nálepku přesně rovně je taky ohromný kumšt. Rozhodl jsem se pro leč dražší, ale pro mě přijatelnější metodu, airbrush. V Ostravě jsem našel jednu domácí firmu, která airbrush provádí, a domluvil se na ceně a dalších věcech. Poté už stačilo odeslat všechny předlohy, které bych chtěl. Jelikož jsem vůbec nevěděl, jak udělat návrh ve Photoshopu, nebo jiném editoru, nechal jsem jim volnou ruku. Odeslal pouze prvky, které jsem na víko chtěl nakreslit, a zbytek jsem nechal na tvůrci.

Zde můžete vidět netbook úplně rozebrán. Oddělal jsem i základní desku, přestože to moje úprava nevyžadovala, ale profoukl jsem si chladicí systém alespoň. Poté jsem desku opět vrátil a přišrouboval. Pozor si musíte dávat na to, kam dáváte šroubky, protože některé dírky jsou přímo pro uchycení desky, do některých se šroubují šroubky, které drží kryt. Rozeznat to, ale není velký problém, u dírek jsou šipky nakreslené na desce, a tam patří šroubky, ostatní nechte volné, tam přijdou šroubky krytu.

 

Uchycení modulu Wi-Fi, kabel LAN konektor a propojovací vodič na desku na druhé straně.

 

Zde vidíte webkameru, která také drží na krytu, a musela být odebrána stejně, jako Wi-Fi. U Wi-Fi byl lehce prblém, protože jako anténa slouží celý zadní kryt, a to co jsem přilepil na CD je malá deska, na kterou je napájen koaxial, a poté samolepka spojuje tuto desku se zadní stěnou. Málem jsem to roztrhnul, proto opatrně!

 

Zde vidíme kryt, jak jsem ho dostal. Bohužel airbrush má jednu chybu, nanesená barva se musí zapéct, což způsobilo lehké roztopení krytu, který se pak kroutil do vrtule, naštěstí je plast dost tenký, tudíž po našroubování nic nejde poznat.

Zde jsem již přichytil webkameru, Wi-Fi k zadnímu krytu, a kryt připevnil k netbooku. Je nutné prvně nasadit kryt ke zbytku netbooku, než display k zadnímu krytu.

 

Display jsem položil na zadní kryt, a přišrouboval, zde nejsou žádné šipky, kde dávat a nedávat šroubky, proto musíte přirovnávat se zbytkem předního krytu. A poté nasadíme i přední kryt a přišroubujeme.

 

Dále nasadíme krytky kloubů u displaye, je to jedna z nejtěžších částí, vyndání nebylo těžké, stačilo vyloupnout, ale nasadit zpět, znamenalo pro mě pár minut nervů.

 

Zde jde vidět, do kterých závitů jsem šroubky zašrouboval, a do kterých ne. Ale sám jsem v pravé části udělal chybu, poté jsem ho posunul. Teď je důležité zapojit touchpad. Je to opět jedna z nejtěžších částí, ke konektoru se špatně dostává. Nasadíme kryt a vše přišroubujeme.

 

Aby byl kryt základní desky přišroubován všemi šroubky, je nutné netbook zavřít, otočit, jeden šroubek totiž je u slotu na DDR paměť. Pod gumovýma nožičkama žádné šroubky nejsou.

Poté pouze nasadíme klávesnici a máme vyhráno, pokud jste vše udělali správně.

 

P.S. Na této adrese: https://www.dropbox.com/gallery/30821905/1/Loga?h=59ae8a můžete stáhnout loga, která jsem posílal tvůrci, sami můžete vidět, že se liší hlavně ten motiv. Bohužel jsem si nezjistil předem, jak malé detaily může dělat, kdybych si o tom něco zjistil, motiv bych ještě poupravil. Ale už se stalo, a mě se to líbí. Všechny fotografie z úpravy můžete vidět v albu na Picase. Kdybych se v budoucnu rozhodoval opět mezi airbrushem a nálepkami, šel bych opět do airbrushe.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Děkuju za tento článek ... moc mi pomohl při výměně disku.
Arxeiss
Jsem rád, že někomu pomohl 🙂 Můžu se zeptat za jaký disk jsi měnil? Nějaké SSDčko, nebo jenom vyšší kapacita?