8 dBi anténa od TP-Linku

Kategorie: Úvod
8 dBi anténa od TP-Linku

Zvýšení dosahu Wi-Fi pomocí citlivějších antén od TP-Linku.

Když si babička pořídila notebook, tam bylo třeba k němu dovést i internet, protože dnes mít počítač bez internetu je tak trochu neužitečné. Jenže proč zřizovat novou přípojku, když babička nebude vůbec náročný webový surfař a může se připojit na mou Wi-Fi síť.

Pro příjem Wi-Fi signálu jsem tedy pořídil bezdrátový repeater, který signál přijme, zregeneruje a pošle dále. Jenže nastal problém s příjmem signálu. Vzdálenost mezi dvěma zařízeními (mým routerem a novým repeaterem) je cca 50 m a signál musí projít minimálně 2 zdmi. Signál repeater chytal, ale byl velice slabý a občas vypadával. Proto jsem se rozhodl pořídit lepší antény - konkrétně 8 dBi od TP-Linku. Montáž je velice jednoduchá a není třeba nic nastavovat. Signál se zlepšil, spoj se stal stabilním a propustnost je okolo 24 Mb/s (v G modu).

Wi-Fi router

Tuto anténu tedy můžu doporučit pro pokrytí vzdálenější plochy (například zahrady). Pokrytí signálem se zvětší do dálky, ale zmenší se do výšky. Tedy například pokryjete zahradu, ale vyšší patra domu už ne, je tedy nutné s tady tím počítat. Ještě bych upozornil na vysílací limit ČTÚ, který je 17 dBm.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.