VMware Workstation a nefunkční Unity

Kategorie: Tipy & triky, Úvod
VMware Workstation a nefunkční Unity

Po aktualizaci VMware Workstation Pro na verzi 17.5.2 jste mohli narazit na problém, kdy nefunguje VMware Unity.

VMware (Broadcom) oznámil, že virtualizační aplikace VMware Workstation Pro je nyní dostupná zdarma i pro osobní použití. Zároveň vydal novou verzi (17.5.2), která opravuje některé chyby a pokud využíváte VMware Workstation Player tato aktualizace není dostupná (VMware tento produkt ukončil) a musíte přejít na produkt VMware Workstation Pro.

Migrace z Playeru na verzi Pro je bezproblémová - alespoň co se týká VM s operačním systémem Windows. Narazil jsem však na problém s Unity, které se po přechodu na novou verzi nedaří spustit. Problém bude pravděpodobně ve VMware Tools verze 12.4.0. Mám vyzkoušené, že starší verze - 12.3.5 i 12.2.6 fungují bez problémů.

Stačí si tedy stáhnout starší VMware Tools z odkazu výše, v nastavení VM vypnout automatickou aktualizaci VMware Tools (viz obrázek níže, v opačném případě by se vám zase přeinstalovaly na verzi 12.4.0), odinstalovat původní Toolsy, provést restart virtuálního počítače, nainstalovat starší verzi, provést druhý restart a Unity by mělo fungovat opět bez problémů.

Nastavení VM Unity

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.