VMware chyba converter.fault.FileIOFault

Kategorie: Tipy & triky
VMware chyba converter.fault.FileIOFault

Při konvertování (běžících) serverů pomocí utility VMware Converter jsem narazil na chybu FAILED: An error occurred during the conversion: 'converter.fault.FileIOFault'.

K virtualizaci serverů již dlouhodobé spokojenosti využíváme software od společnosti VMware, konkrétně pak ESXi. Kromě ceny, která je pro základní použití zdarma nabízí VMware další nástroje pro snadnou správu serverů. Například nástroj VMware Converter, který dokáže běžící server překlonovat do virtuálu i bez jeho odstávky.

Právě při využití tohoto nástroje jsem ale narazil na chybu FAILED: An error occurred during the conversion: 'converter.fault.FileIOFault', přes kterou se nepodařilo běžící server překlonovat. Začalo zběsilé Googlení, co tato chyba znamená a jaká je její příčína. Nenašel jsem nic konkrétního, pokaždé jen nějaké útržky, které občas někomu zabraly. V mém případě stačilo udělat na běžícím serveru checkdisk (vyžadován restart) a poté ještě defragmentaci disku (utilitou, která je přímo ve Windows).

Dále jsem se potýkal s až podivně pomalou rychlostí klonování. U tohoto problému je dobré navýšit maximální počet spojení. Toto je možné v aplikaci přes menu Administration - Data connection per task a zde zvolit Maximum.

Taktéž je dobré vypnout SSL zabezpečení při přenosu dat (obzvlášť v rámci LAN), které taktéž nepříjemně zpomaluje proces klonování. Pro vypnutí stačí editovat soubor converter-worker.xml, který naleznete v %ALLUSERSPROFILE%\VMware\VMware vCenter Converter Standalone.

<ssl>
<!– Private key file –>
<privateKey>ssl/rui.key</privateKey>
<!– Certificate file –>
<certificate>ssl/rui.crt</certificate>
</ssl>

V souboru je blok <ssl>, který stačí smazat a dále pak hodnotu <useSsl>true</useSsl> změnit na false. Následně stačí ve služnách restartovat službu VMware vCenter Converter Standalone Worker a problém by měl zmizet.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.