Virtuální disk

Kategorie: Tipy & triky

Virtuální disk od Googlu

Taky by jste někdy potřebovali nyní nepotřebná data dát někde, kde by nezabírala místo, ale vždy by byla po ruce? Tak čtěte dál. Když Google spustil GMAIL, byla to výzva. Tolik místa a využít ho jen pro maily? A tak vzniklo několik virtuálních souborových systémů, které se snažily využít prostoru, který freemail Google nabízel. Ten postupně rostl do dnešních 7,5GB a stále roste.

Co budete k tomu potřebovat?

1. Program virtual disk
2. Účet na gmail.com

Toto je vše co je potřeba k tomu, abychom mohli mít až 7GB dat nahrané někde kde nebudou zavázet, ale budou vždy dostupné.

1. Klikneme na Setup.exe navody 2. Přečteme si smlouvu a zavřeme ji
navod 3. Po zavření licenčního ujednání nám vyskočí tabulka o ukončení instalace která vyžaduje restart PC, veškerou rozdělanou práci si uložíme a klikneme na "Ano"
navod 4. Po restartu PC klikneme na "Tento počítač" a zobrazí se nám okno se všemi diskovýmí jednotkami, mezi nimi bude i "GMail Drive". Toto je náš virtuální disk. Klikneme na něho dvakrát.
navod 5. Po double kliku na "GMail Dtive" se nám objeví okno, které vyžaduje příhlašovací údaje na GMail účet. Zadáme je. Když zakřížkujem Auto Login tak vždy po kliknutí na GMail Drive se nám objeví okno disku, pokud toto nezatrhnem tak po každém kliknutí na GMail Drive budeme dotázani na jméno a heslo.
navod 6. Po úspěšném přihlášení se nám objeví konečné okno virtuálního disku do kterého můžeme začít přenášet data.
navod

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.