Ventilátor Arctic P12 PWM PST Black

Kategorie: Tipy & triky
Ventilátor Arctic P12 PWM PST Black

Recenze počítačového ventilátoru Arctic P12 PWM PST Black.

Nedávno jsem zde zveřejňoval článek na téma řízení otáček venilátorů v počítači pomocí aplikace Fan Control. Aplikací řídím (nejen) ventilátory od firmy Arctic, konkrétně model P12 PWM PST Black. Firma je známá svými výkonnými a kvalitními chladiči a ventilátory pro počítače.

Ventilátor Arctic P12 PWM PST Black je navržen pro optimální chlazení počítače s minimálním hlukem, ventilátor disponuje technologií PWM (Pulse Width Modulation), což znamená, že jeho otáčky mohou být snadno regulovány podle potřeby. Tento ventilátor také obsahuje technologii PST (PWM Sharing Technology), což umožňuje řídit až pět ventilátorů současně pomocí jednoho PWM signálu. To je velmi užitečné např. pokud máte dva ventilátory na stejné pozici (intake/outake).

Ventilátor má průměr 120 mm a může dosáhnout maximálního výkonu až 1800 otáček za minutu s hlučností pouze 0,3 Sone. To znamená, že bude poskytovat účinné chlazení bez toho, aby byl příliš hlučný. Konstrukce ventilátoru je velmi robustní a odolná. Navíc má ventilátor hladké lopatky s optimálním tvarem, což zajišťuje tichý a účinný provoz.

Celkově lze říci, že Arctic P12 PWM PST je vynikající ventilátor s vysokým výkonem, nízkou hlučností a robustní konstrukcí a perfektním poměrem výkon/cena. Ventilátor je tak skvělou volbou pro každého, kdo hledá spolehlivý a tichý ventilátor pro svůj počítač. Při porovnání ceny s ventilátory od Noctua lze sehnat tři Arcticy s velice podobnými vlastnostmi.

Ventilátor je nutné ale regulovat, při svých maximálních otáčkách je hlučný. Naopak při provozu do cca 50 % svého výkonu (900 otáček za minutu) je tichý, při vyšších otáčkách hluk pravděpodobně přebije ventilátor např. grafické karty. Při provozu okolo 30 % (750 - 800 otáček za minutu) je velice těžko jeho hluk postřehnutelný.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.