Total Commander a připojení k SFTP

Kategorie: Tipy & triky
Total Commander a připojení k SFTP

Instalace pluginu do Total Commanderu pro připojení k SFTP serveru.

Total Commander v základu neumožňuje připojení k SFTP serveru, což může trochu chybět. Na Windows se používá typicky program WinSCP. Pokud máme Total Commander, který to po lehkém nastavení umožní taktéž, tak není důvod používat další software.

Stahování

Prvně si musíme stáhnout plugin z oficiálních stránek Total Commanderu, který dodá požadovanou funkci (SFTP klienta). Ten nalezneme na stránce s pluginy pod názvem SFTP (dostupný jak pro 32 bitovou architekturu tak 64). Dále budeme potřebovat podpůrné knihovny, ty stáhneme ze stránek cURL. Zvolíme architekturu Total Commanderu a stáhneme ZIP balíček.

Instalace

Vytvoříme si složku v adresáři, kde máme Total Commander nainstalovaný, nazveme ji například plugins. V této složce vytvoříme další složku, kterou nazveme sftpplug. Do této složky rozbalíme stažený balík s SFTP pluginem. Do této složky taky zkopírujeme soubory libeay32.dlllibssh2.dll, které nalezneme v balíčku ze stránek cURL v adresáři dlls.

Následně již můžeme přidat pluginy do Total Commanderu, ten si pustíme a vybere z lišty Konfigurace a nabídku Možnosti. Z levé nabídky vybereme kategorii Doplňky. Následně klikneme na tlačítko Konfigurovat v kategorii doplňky WFX (viz obrázek).

Doplňky WFX

V nově otevřeném okně klikneme na tlačítko Přidat, načteme si wfx soubor - v adresáři plugins/sftpplug kde jsme ho zkopírovali. Následně vše potvrdíme tlačítkem OK a máme instalaci hotovou.

Používání

Používání SFTP je podobné tomu, které známe - FTP. V základu se však samotné nastavení nachází v Místa v síti, proto si jen otevřeme v Total Commanderu (viz obrázek).

SFTP v Total Commanderu

Po rozkliknuti složky si můžeme vytvořit nové spojení (F7) nebo editovat stávající (ALT+Enter).

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.