TC: Synchronizace

Kategorie: Tipy & triky
TC: Synchronizace

V článku se dozvíte o pokročilejší funkci aplikace Total Commander - Synchronizace

Tato funkce je určena pro synchronizaci adresářů. Nejjednodušší je nastavit si v levém a pravém okně Total Commanderu vždy jednu složku a poté kliknout v menu Příkazy na Synchronizace složek. Tím se otevře nové okno.

Pokud si přece jen chcete změnit složky k synchronizaci, můžete tak udělat v horní části okna pomocí dvou textových vstupů.

Poté si v okolí tlačítka Porovnat nastavíte parametry srovnání složek. Volba Asymetricky značí synchronizaci pouze složky vlevo na složku vpravo. Pokud tedy něco vpravo přebývá, bude to smazáno. Atribut Podsložky prohledá i podsložky hlavní složky, pokud není možnost zaškrtnuta, porovnají se pouze soubory v aktuální složce. Parametr Podle obsahu porovnává i obsahy dvou stejně velkých souborů se stejným datem. A pokud není zaškrtnuto Ignorovat datum, pak je při nerovnosti dvou souborů vybrán k přepsání ten starší, zůstane tedy jen novější.

Jakmile máte všechny parametry nastaveny, můžete kliknout na tlačítko Porovnat. Poté se vám vypíší všechny nalezené soubory. Uprostřed horní části okna si můžete vybrat, které z nich chcete zobrazovat. Pokud například odznačíte ikonu Rovná se, pak se nebudou zbytečně vypisovat rovnající se soubory.

Nyní si můžete tedy zkontrolovat, zda chcete všechny soubory přesunout podle znázornění. Pokud některý přesouvat nechcete, jednoduše u něj zrušíte ikonku. Jakmile máte opět vše zkontrolováno, můžete kliknout na tlačítko Synchronizovat, čímž dojde k finálnímu zkopírování, smazání nebo přepsání souborů.

Synchronizace

 

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.