Rychlé odkazy

Kategorie: Tipy & triky
Rychlé odkazy

Krátký kód napsaný pomocí jQuery, který vám zajistí rychlé odkazy

V komentářích u článku Zredukování HTTP požadavků s data URI od Tomáše Erlicha jsem našel zajímavý tip, který tam napsal Radek Novák a ten jsem dále upravil a začal používat.

Co to jsou rychlé odkazy?

Jsou to odkazy, které se začnou načítat už při akci mousedown. Mousedown se vykonává tehdy, když je stlačeno tlačítko myši (tehdy i když ještě není puštěno do výchozí polohy - což je mouseclick).

Proč je používat?

Protože rychlé odkazy pocitově zajistí zrychlení webových stránek, jelikož ušetří cca 200 ms oproti výchozí akci mouseclick jedná se o tzv. User Experience. Dále si můžete podobné věci všimout i u Googlu (například v GMailu).

Použití

Živé demo vidíte zde na stránkách (pokud tedy nepoužíváte webový prohlížeč IE). Taky si můžete prohlédnout demo stránku (kterou dávám opět v zipu ke stažení). Pokud tedy vložíte tento kód do své stránky tak se všechny odkazy stanou rychlými.

Rychlé odkazy se neaplikují na prázdné odkazy (odkazující na #) a na odkazy s třídou noquick. Dále rychlé odkazy ve výchozím nastavení (!document.all) nefungují v prohlížečích Internet Explorer, jelikož zde na webu byl problém s relativním odkazováním (s absolutním nebyl problém).

Script zde funguje už několik týdnů a zatím nenastaly žádné problémy tak ho dávám k dispozici dále.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.