Problémy s tiskárnou

Kategorie: Tipy & triky
Problémy s tiskárnou

Řešení problémů s tiskárnou

Než se spřátelíte s tiskárnou,může vás občas překvapit, může zlobit, ale většinou tomu jde snadno pomoci. Přečtěte si seznam nejčastějších problémů s tiskárnou a jejich řešení:

Tiskárna nevytiskne nic

Obvykle se na obrazovce objeví chybové hlášení, které může pomoci odhalit chybu - přečtěte si jej. Může jít o špatné připojení, kabel vypadl ze zásuvky, není v ní dobře zasazený - upevněte lépe kabel a zadejte znovu příkaz k tisku. Tiskárna nemusí být zapnutá - každá tiskárna má někde svítící diodu, která musí u zapnuté tiskárny svítit; nesvítí-li, tiskárna asi vůbec není pod proudem. Zkontrolujte síťovou šňůru, najděte a stiskněte vypínač. Může se stát, že tiskárně došel papír - podívejte se do podavače papíru a případně doplňte. Laserové tiskárny navíc mívají vlastní displej, který také často zobrazuje krátké chybové hlášení - pokud tam displej je a tiskárna netiskne, přečtěte si jej pro "nápovědu" k chybě.

Tiskárna tiskne velice slabě, dělá pruhy, tiskne stále hůře

To je celkem jasné - dochází tiskový materiál, inkoust nebo toner. Musíte koupit nový a vyměnit jej; návod na výměnu je vždy na krabici s tímto spotřebním materiálem. Když jej půjdete kupovat, dobře si zapište výrobce a číslo modelu tiskárny, tyto materiály jsou pro každou tiskárnu speciální a jiné.

Tisk se nepovede

Je černobílý místo barevného, otočený na šířku, posunutý atd. Špatně jste nastavili některé parametry tisku či tiskárny. Jsou dva příkazy, kterými to můžete změnit. K prvnímu se dostaneme, když zadáte příkaz Soubor -> tisk nahoře stisknete tlačítko Vlastnosti; nyní nastavujete některé vlastnosti tiskárny pro všechny další tisky. Ke druhému, obsahujícímu zase jiné parametry tisku, se dostanete například po volbě příkazu Soubor -> Vzhled stránky.

V tiskárně se zasekne papír

Stane se to zřídka: papír se v tiskárně zmuchlá, nejde dál, tiskárna ohlásí chybu ("Paper jam"). Opatrně papír vytáhněte, nepoužívejte sílu; možná budete muset otevřít zadní dvířka tiskárny nebo vysunout toner atd. Tahejte vždy za papír, nepomáhejte si nějakými ostrými předměty, háčky atd.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Dobrý den, tiskárna sice tiskne bez vynechání míst a bez pruhů, ale velmi slabě skoro není vidět. Mám novou cartige a model HP B209a.Předem děkuji za odpověd
Tesy
Dobrý den, zkusil bych vyčistit (odmastit) trysky cartridge popřípadě zkontrolovat nastavení (nějaké EKO funkce, koncept atd).
odpovědět
Dobrý den,moje tiskárna se jmenuje Canon MP 550.Mám takový problém přes počítač nechce tisknout např.Open Office,asi je blbě nastavená já nevím 😞 tiskne ,ale ne přes počítač!!Má barvu,i papíry!Poradte...Předem Dík 🙂
Tesy
Možná by stačilo tiskárnu odebrat ze systému a znovu ji nainstalovat (přes ovládací panely, správce hardwaru) a následně ji při tisknutí vybrat z rolovacího seznamu.
odpovědět
Dobrý den, mám tiskárnu HP C3180, zapojila jsem jí po dlouhé době, vytiskla se mi jedna strana a od té doby po mně tiskárna chce pořád papír, který tam ovšem je. Zkoušela jsem čistit podle videonávodu válečky, přeinstalovala jsem HP v pc a nic. Cartridge jsou nové. Prosím, o radu 😞 Předem velký dík.
Tesy
Dobrý den, pokud tiskárna požaduje papír tak se asi chystá tisknout. Doporučil bych tedy zkontrolovat frontu tiskových úloh (ovládací panely, hardware, zobrazit zařízení a tiskárny, vybrat tiskárnu a následně zobrazit aktuální tiskové úlohy).

Pokud při chtěném tisku tiskárna nebere papír (ani když se ji trochu "pomůže") tak zkontrolovat ty podávací válečky jestli se opravdu točí. V případě tlustšího papíru by taky mohl nastat tento problém.
odpovědět
dobrý den zítra mám ve škole laboratotorní práci a potřebuji si vitisknout protokol , ale když zapnu tiskárnu nerosvítí se obrazovka takže ho nemohu zvětšit. prosím o radu.
předem děkuji za odpověd 😞
Tesy
Dobrý večer, bohužel jste nenapsal typ tiskárny ani jaká obrazovka se má rozsvítit ani co/proč chcete zvětšovat.
odpovědět
Dobrý den. Nedávno jsme nainstalovali novou tiskovou kazetu a od té doby po nás chce tiskárna zarovnání - stále dokola. Začínáme se topit ve vzorových stranách, pořád to chce další papír pro jejich tisk a skener nefunguje, protože je prý "skener nebo fotoaparát zaneprázdněn". Prolezla jsem nastavení, dala zrušit všechny tisky (přestože to zkušební strany ani nezobrazuje), pokoušela jsem se jít podle jejich receptu (tiskla jsem další a další vzorové strany v naději, že mi půjdou oskenovat, jak mi psali), ale nic! Jsem zoufalá, asi brzo zešílím.
Děkuji za odpověď.
Tesy
Chtělo by to říct i výrobce a model tiskárny 🙂
HP PSC 1500 series
odpovědět
Dobrý den, mám dotaz ohledně multifunkčního zařízení Epson, které mi přestalo tisknout s výjimkou červené barvy, kterou vytiskne. Cartridge jsou doplněné, zkoušel jsem i čištění trysek. Díky za radu.
@Michal - zapomněl jsi patrně strhnout nálepku. Už to asi víš, ale píšu to pro ostatní.
odpovědět
Dobrý den, koupila jsem nové tonery a nejde mi kopírování. Tisknout z počítače ale můžu. Co stím mám dělat? už jsem dala i čištění trysek a stále nic.
Tesy
Dobrý den, kopirováním myslíte scanovaní? Pokud ano, tak je možné že je chyba v softwaru tiskárny, takže bych doporučil ho přeinstalovat.
odpovědět
dobrý den, prosím o radu, tiskarna mi fungovala několik let skvěle, mám canon, ale pak začala tisknout pruhy ( iskárna tiskne velice slabě, dělá pruhy, tiskne stále hůře)... ještě sem tiskla bez doplnění barvy několikrát a pak dokoupila barvu, ale pořád mi tiskne- už čvrt roku pruhy pří tisku z Wordu, z fotoaparátu tiskne dobře, ale word jsem přeinstalovala. Takže nevím zda to není, zda jsem nezničila tiskárnu třeba tím, že sem tiskla i když došla jedna barva. děkuji az dopoveď.
Tesy
nedochází barva? popřípadě zkuste koupit novou cartridge