Oskárek - SMS skoro zadarmo

Kategorie: Tipy & triky
Oskárek - SMS skoro zadarmo

Oskárek sbírá stále nové a nové ocenění, stal se také vítězem AppParade a proto si sluší připomenout, co všechno vlastně umí. Rádi by jste ušetřili za odesílání sms? Existuje snadné řešení, odesílejte sms přes internetové připojení. Stačí běžné připojení k internetu z mobilu nebo wifi připojení.

Oskárek je jednoduchá java aplikace, která se připojí na internetovou sms bránu operátora a z ní SMS odešle. Pokud odesíláte zprávu a jste připojeni přes Wifi, pak je sms úplně zdarma. Název aplikace souvisí s dřívější obchodní značkou Vodafone, Oskar, aplikace uměla odesílat pouze do této sítě. Dnes pracuje se všemi sítěmi.

Po prvním spuštění aplikace provedete nastavení. Jako první zadejte svoje platné číslo, do druhé kolonky zadejte svůj e-mail (existující; v této aplikaci lze číst i emaily, málokdo je používá, ale vyplnění je důležité, jinak se aplikace při každém spuštění znovu otevře v nastavení)
Další nastavení doporučujeme: "Ukládat cíl" a "Počítadlo znaků", dále vyberte "Ihned psát, - aplikace se bude spouštět rovnou v poli pro psaní zprávy. Můžete vyplnit podpis. Když vyplníte např. Holi-cz, na konci každé sms bude "Od: Holi-cz". Nastavte si libovolně velikost archívu, mám maximální (99999 zpráv).
V dalším nastavení můžete vyplnit zákaznické brány operátorů.
U T-mobile můžete vyplnit uživatelské jméno a heslo pro T-Zones. Zabráníte opisování velmi špatně čitelného kódu při odesílání.

U Vodafone lze vyplnit přihlášení k vodafonepark.cz Zde doporučujeme založit si vlastní regostraci na telefonní číslo mimo síť Vodafone, zabráníte nechtěnému účtování SMS.
Poslední možností je přihlášení do sms.sluzba.cz, vyplňte pokud jste zaregistrovaní (placená služba).

Dole už je nastavení na e-mail. U seznamu se nastavuje takto: "Typ serveru" POP3, dále zaškrtněte v zabezpečení "SSL" a pak už jen doménu, uživatelské jméno a heslo. Ještě si můžete zapnout, aby to kontrovalo pořadí zpráv (nejnovější nahoře).
Nastavení uložte!

Pro odeslání zprávy zvolíte možnost "Nová zpráva", vyplníte sms, zvolíte "Volby->Odeslat SMS->" Do příjemce vyplníte číslo příjemce nebo jej zvolíte z vlastního seznamu nebo z adresáře telefonu.?Volby->Odeslat->Zvolíte bod pro připojení, popřípadě nějaký povolíte-> Možná budete muset opsat kód. 

Cena SMS je zanedbatelná, záleží pouze na tom, jakou nejmenší jednotku za kB vám operátor účtuje. U T-Mobile a Vodafone jde o halíře za jednu SMS. Problém je u O2, kde se nově účtuje internet za čas, nejmenší platbou je pak 20Kč. O2 vyžaduje datový tarif do mobilu, nejlevnější za 150Kč nebo wifi připojení mobilu.

Několik poznatků na závěr.
DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ PRO ZÁKAZNÍKY O2! Raději si zkontrolujte, kolik platíte za připojení k internetu. O2 zavedla nezvyklé účtování a pokud nemáte datový tarif, za jednu sms by jste zaplatili cca 20Kč.
DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ PRO ZÁKAZNÍKY VODAFONE! Pokud budete posílat sms do sítě Vodafone, povšimněte si hlášky ?Registrujte se na vodafonepark.cz a nebudete muset opisovat kontrolní kód!?, ale opak je pravdou! Nenechte se zmást, na vodafonepark.cz se sice zaregistrujete a prvních 50 SMS/MMS máte zdarma, ale má to jednu zásadní nevýhodu. Po registraci musíte hlídat odesílání sms pouze do Vodafone, aby nedošlo k účtování odchozích SMS na vodafone prak účtu.
DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY! U mnoha zákazníků došlo v nové verzi k omezení připojení k wifi. V takovém případě je třeba na internetu vyhledat starší verzi.

Informace a aplikaci ke stažení najdete na webu výrobce mobilecity.cz/java/oskarek

Osobně tuto aplikaci používám už pár let, funguje bez problémů i na dotykových telefonech. SMS posílám většinou přes T-Zones do sítě T-Mobile. Cena 1SMS přes oskárka výjde cca na 30 haléřů (což je u mě 10x levnější než SMS přes operátora).

 

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.