Offisync pro Google Docs

Kategorie: Tipy & triky
Offisync pro Google Docs

Našel jsem zajímavý doplněk pro MS Office 2003/7/10, který velice elegantně napojí naše Google Doc ? Offisync.

Dopněk má dvě varianty ? Free a Premium. Je jasné, že když si doplněk koupíme, dostaneme více možností ? ukládání v nativním formátu MS Office, spolu-editování v reálném čase, integraci do Google Sites. Ale i ve verzi Free má co nabídnout. Doplněk je docela malý, stačí stáhnout a nainstalovat. Potřebuje .NET Framework (myslím 3.5), ale ten již určitě nainstalovaný máme přes Windows Update.

Instalace je velice jednoduchá, jen nesmíme mít otevřen žádný program MS Office. Po instalaci se nám zobrazí nová záložka ribbonu a nová položka v menu. Je sice v angličtině, ale nemyslím, že by byla potřeba přeložit.

V nabídce Settings nastavíme svoje přihlašovací údaje do Google Doc a můžeme začít pracovat.

Načítání i ukládání dokumentů probíhá docela svižně, nezaznamenal jsem žádné větší prodlevy. U ukládání nám verze Free převede náš soubor do formátu pro Google. Můžeme tedy přijít o nějaké ?fičurky? platné čistě pro MS Office.

Přímo z Office lze nastavit oprávněn k souboru, stačí zadat emailové účty spolupracovníků.

Potrpíme-li si na detailnější pohled na naše dokumenty, zapneme si DashBoard.

Co se mi ale na doplňku líbí nejvíce je vyhledávání přímo na Googlu a vkládání obrázků přímo z Google. Při vkládání obrázků musíme vždy souhlasit s licenčními podmínkami pro použití obrázku.

Vyhledávání

Vložení obrázku


Další věc, která stojí za zmínku je synchronizace. Jestliže máme otevřený soubor např. ve Wordu a provedeme úpravy přes prohlížeč, automaticky se nám nabídne synchronizace do Wordu, včetně revizí.

 

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.