Neoriginální cartridge v tiskárně

Kategorie: Tipy & triky
Neoriginální cartridge v tiskárně

Co dělat když tiskárna hlásí nízkou hladinu inkoustu i u nové cartridge?

Pokud vám dojde v tiskárně barva tak se to projeví samozřejmě na tisku. Tisk se buď nepovede anebo je barevně zdevastován. Pro doplnění barvy máme v zásadě dvě možnosti. Použít originální cartridge nebo neoriginální. Výhodou neoriginální cartridge je samozřejmě cena a nevýhodou může být nekompatibilita chipu s tiskárnou. Tisknout se samozřejmě dá a ve většině případů nejde ani poznat rozdíl, avšak během měnění cartridgí může nastat problém.

Při výměně cartridgí na tiskárně od Canonu (nějaká starší Pixma) vyskočila hláška Hladina inkoustu je nízká.

Nízká hladina inkoustu v tiskárně

Tlačítko storno

Což samozřejmě může někoho zaskočit. Vždyť je do tiskárny vložená nová cartridge, která by měla být plná. Jde o to, že neoriginální náplně mají často chip, který není schopen s tiskárnou komunikovat a zobrazit reálnou hladinu inkoustu. Abychom tedy mohli dále tisknout je nutné tuto funkci vypnout. Toto se dělá u každého výrobce tiskárny jinak. U výše zmiňované Pixmy od Canonu se to dělá podržením tlačítka Storno (umístěného na tiskárně, viz obrázek) alespoň na 5 sekund. Poté dojde k deaktivaci této funkce až do další výměny cartridge.

Tento způsob je nutný provést pro každou (vyměněnou) cartridge zvlášť. Po vypnutí této hlídací funkce jde už normálně tisknout. Někdy se může zobrazit okno s varováním, že tato funkce je vypnuta.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Jedna Canonka ip4200 nám ještě pořád běhá v kanceláři. Cartridge jsou do ní za hubičku a co ta vydržela.... Až půjde na sběrný dvůr, budeme tady všichni salutovat :-)
odpovědět
Já radši upřednostňuju originály, ale to je asi tím, že mi je proplácí zaměstnavatel.
odpovědět
Naprostý souhlas s Robertem.
odpovědět
Je také potřeba si ověřit, zda kompatibilní cartridge nebo toner obshuje také chip. Nejlevnější varianty jej neobsahují.
odpovědět
Záleží na výrobci. Kompatibilní náplně do tiskáren se vyrábí v mnoha různých úrovních kvality.
odpovědět
Záleží také od koho ty neorigo náplně jsou. Tiskl jsem foto s origonáplněmi Canon a potom s náplněmi neoriginál a na foto to poznat není.Použil jsem foto papír. Mám Canon MG5350 a neoriginál náplně od YESCOM. Ty jsem používal i u Canon iP 4200 a naprostá spokojenost, tiskárna vydržela 7 let. Cena bezkonkurenční.
odpovědět
No u neoriginalnych naplni dost zalezi aj na znacke, niektore dokazu zaschnut za 3 dni a u niektorych nie je problem ked netlacim aj mesiac. Mam Canon MP190 a originalne napne tam boli len tie co som kupil spolu s tlaciarnou, dalej uz boli len neoriginaly. Ale suhlasim ze farebne nie su take kvalitne aby sa s tym dali tlacit fotky. Ale na beznu tlac su uplne v pohode a za tretinovu cenu.
odpovědět
Do tlaciarne Canon by som osobne daval len originalne farby. Dve tlaciarne som takto zlikvidoval. Proste Canon sa na to nehodi - po case farby zaschnu a netlacia. Najme ak to chcete na fotografie - neoriginal farby nikdy nebudu mat zivotnost originalnych farieb + nastava farebny posun.
Ak chcete usetrit - hladajte tlaciaren z nizkymi nakladmi. Teraz mam HP oficejet 8100 pre beznu tlac. Pripadne Epson - rada LX100 ... 800. Bohužial na foto canon je canon - ma najlepsie cierne farby.
Tesy
Souhlasím s Tebou, že na tisk fotografií jsou originální barvy mnohokrát lepší. Avšak na druhou stranu, pokud je potřeba tisk obyčejných věcí tak s neoriginálními náplněmi jsem zatím neměl žádný problém (HP i Canon).