Multimédia

Kategorie: Tipy & triky

Multimédia

Kromě "nudných" programů pro práci s textem nebo výpočty umí být počítač zábavým společníkem. Umí přehrávat zvuky, ukazovat ovrázky, uobrazovat videosekvence podobně jako skutečné video, a přitom reaguje na pokyny svého uživatele. Programy, které především slouží k tomu, aby pracpvaly se zvukem, s obrazem či s obojím současně, se nazývají multimediální, protože slučují "více různých medií".Multimediální programy jsou nejčastěji hry, výukové programy, také specializované proramy pro práci s hudbou (videem) na počítači. Pro multimediální programy musí mít počítač určitou výbavu - nejedná se o nic neobvyklého. Každopádně platí, že multimediálí programy jsou jedny z nejnaročnějších na výkonnost a vybavenost počítače.

Zvuková karta
Je to část počítače, která umí pracovat se zvuky. Zvuky se v počítači vyskytují ve formě zvukových souborů, jsou tedy jakési "dokumenty", které obsahují definici, kterou pak umí zvuková karta přeměnit na zvukový proud. Zvukové karty obsahují zesilovač, ale s malým výkonem, schopný přes reproduktory docílit vysoké hlasitosti.Je to druh přidavného zařízení, které se dá zasunout do počítače a který je plochý, vypadá skutečně trošku jako karta. Zvuková karta je jednou ze součásti skládačky počítače - existují desítky zvukových karet, od nejlevnějších po špičkové, s různou cenu, a obecně každou z nich lze zasunout a nainstalovat do každého počítače. Toto je dobré vědět, nicméně vlastní výběr zvukové karty podle vašich požadavků a instalaci už je dobré svěřit odborníkovi. Dne už je zvuková karta součástí skoro každé základní desky.

Reproduktory a mikrofon
Zvuková karta mívá zezadu z počítače vývody, které slouží právě k připojení reproduktorů, ale i dalších zařízení. Reproduktory mají konektor typu "jack" (většinou v odstínech zelené), který se zasune do označené zdířky a tím je instalace dokončena.Řada zvukových karet zvládá nejen přehrávaní, ale i nahrávaní hudby, umí převádět analogový zvuk sejmutý z reproduktorů do digitalního souboru. Proto má zvukoá karta i vstup na mikrofon. (většinou růžový)

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.