Kalkulačka

Kategorie: Tipy & triky

Funkce kalkulačky ve Windows

Program kalkulačka umožňuje provádět různé typy výpočtů stejně jako kapesní kalkulačka a také se velmi podobně ovládá, takže to bude skutečně snadné - pokud umíte pracovat s kaluklačkou.
Program se spuští podobně jako jiné programy - Start -> programy -> příslušenství -> kalkulačka; (WIN + R -> napsat calc).
Funkce:
1. tlačítko "C" vymaže vše, i probíhající výpočet
2. tlačítko "CE" vymaže právě zadávané číslo, nikoli probíhající výpočet
3. klávesa "Backspace" vymaže pouze poslední zadaný znak
4. tlačítko "MS" uloží číslo z displeje do paměti (nebo nahradí jiné číslo, které tam bylo před tím)
5. tlačítko "M+" přičte číslo z displeje k číslu v paměti
6. tlačítko "MR" zobrazí číslo z paměti na displeji, lze samozřejmě použít ve výpočtech pro zadání čísla
7. tlačítko "MC" vymaže obsah paměti
8. tlačítko "sqrt" vypočitá druhou odmocninu ze zobrazeného čísla

Kalkulačka není jen kopií kapesního kalkulátoru, přece jen umí vyuřívat toho, že sedíte za počítačem a máte v rukou klávesnici. Daleko rychleji totiž můžete zaadávat čísla přímo z klávesnice, nejlépe na numerické klávesnici (klávesy úplně vpravo na klávesnici, nezapomeňte zapnout klávesu "Num Lock"!); vsšimněte si, že zde nalézají i další klávesy užitečné pro počítání, jako je "+", "-", "/" a "*". Klávesa, která má stejný význam jako stisknutí rovnítka, je - samozřejmě - klávesa "Enter".
Vědecká kalkulačka

Tak, jak je kalkulačka zobrazená, umí provádět jen nejjednodušší operace. Pokud chcete, můžete přepnout kalkulačku do vědeckého režimu, kde je těchto funkcí mnohem více. Provedete to příkazem Zobrazit -> vědecká. Kalkulačka se přepne do vědeckého režimu - přibude jí daleko více tlačítek, daleko více funkcí.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.