Hyper-V seskupování adaptérů

Kategorie: Tipy & triky, Úvod
Hyper-V seskupování adaptérůSeskupování (teaming) síťových adaptérů v Microsoft Hyper-V.

Pokud provozujete virtualizaci nad technologií Hyper-V od Microsoftu, tak jste si určitě všimnuli, že v systému Windows Server 2022 byla odebrána možnost vytvořit virtuální přepínač (vSwitch) nad seskupeným (teamovaným) síťovým adaptérem.

Ve správci serveru i nadále je možnost vytvořit síťový team (LBFO) v režimech LACP, switch independent a statický. Ovšem po novém není možnost vytvořit Hyper-V virtuální přepínač nad tímto logickým síťovým adaptérem. Místo toho existuje náhrada ve formě SET (Switch Embedded Teaming), kde chování je podobné předchozímu teamingu v režimu switch indepedent. Nad takto vytvořeným logickým adaptérem je dále vytvořen virtuální přepínač od Hyper-V, který dává možnost dostat do virtuálních strojů redundantní síťové připojení.

Vytvořit takový adaptér je možné přes PowerShell příkazem:

New-VMSwitch -Name "SET PRODUKCE" -NetAdapterName "NIC 1", "NIC 2" -EnableEmbeddedTeaming $true

Workaround

Pokud bychom chtěli tuto metodu obejít (workaround) a dále využívat LACP, existuje možnost prvně vytvořit "klasický" LACP team (LBFO) přes správce serveru a až v následujícím kroku vytvořit přes PowerShell SET adaptér, do kterého stačí vložit jen jeden síťový adaptér - vytvořený LACP team z předchozího kroku.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.