Blokování reklam v IE

Kategorie: Tipy & triky
Blokování reklam v IE

Návod na blokování reklam i v prohlížeči Internet Explorer, kde nelze použít rozšíření AdBlock.

V každém normálním prohlížeči je možno blokovat reklamy velice jednoduše - umí to rozšíření s názvem AdBlock. Toto rozšíření si můžete stáhnout na stránkách rozšíření (případně na stránkách s rozšířeními pro jednotlivé prohlížeče). Pro prohlížeč Internet žádné takové rozšíření neexistuje tak si budeme muset poradit jiným způsobem - ten naštěstí existuje.

Spravovat doplňky

Po spuštění IE klikneme na Nastavení (ikonka ozubeného kolečka) a vybereme možnost Spravovat doplňky. Zobrazí se nám další okno - Správce doplňků, kde vybereme poslední možnost z levého menu - Ochrana před sledováním. Následně klikneme na Získat seznam funkce Ochrana před sledováním online..., který nás přesměruje na stránky MicroSoftu. Na těchto stránkách si můžeme už následně stáhnout pravidla pro blokování reklam. Doporučuji stáhnout České AdBlock filtryEasyList Standard.

Pro porovnání se můžete podívat na 2 screenshoty webu živě.cz s vypnutým a zapnutým blokováním reklam. Pokud tímto způsobem blokujete reklamu tak to nelze zjistit tak jak jsem popisoval v článku Detekce AdBlocku.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.